Wykład otwarty „Aktualność chrześcijaństwa wobec ideologii w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego”

Zarząd Towarzystwa organizuje i zaprasza w środę, 23 lutego 2022 r. o godz. 16.00 na wykład otwarty "Aktualność chrześcijaństwa wobec ideologii w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego". Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesor nauk teologicznych, specjalizujący się w zakresie teologii moralnej, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk i Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, w latach 2002-2008 dziekan Wydziału Teologicznego UAM, a w latach 2008-2012 jego prodziekan ds. nauki i współpracy zagranicznej.

Temat wykładu jest aktualny, ponieważ zarysowana w nim problematyka dynamicznie dochodzi do głosu także w aktualnych uwarunkowaniach ideologiczno-światopoglądowych. Jest ona bardzo wyraźnie obecna w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, prezbitera Diecezji włocławskiej. Jest więc godna uwagi, poznania i promowania w dzisiejszym okresie dziejów, ponieważ wnosi wiele światła i inspiracji do podejmowania twórczego dialogu z współczesnymi prądami myślowymi.

Po wykładzie jest przewidziana dyskusja.

Wykład odbędzie się w auli bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławeku, ul. Karnkowskiego 3. Ze względów na koronawirusa SARS-CoV-2 prosimy uczestników o zabranie ze sobą masek. Przed wejściem należy dokonać dezynfekcji rąk (będą przygotowane środki dezynfekcyjne). Względy bezpieczeństwa sanitarnego będą w pełni zachowane, tym bardziej, że aula wraz balkonami może pomieścić ok. 400. osób.